UFUK YATIRIM YÖNETİM VE GAYRİMENKUL A.Ş.
Kurumsal Değerler / Yönetim Kurulu
18.02.2019
 • Murat Ülker   /  Yönetim Kurulu Başkanı
 • Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Murat Ülker, 1982 yılında çalışma yaşamına başladı. 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak Grup'ta görev alan Murat Ülker, yurtdışında çeşitli mesleki kurslara (AIB ve ZDS) katıldı ve ABD'de Continental Baking şirketinde staj yaptı. İki yıl süreyle Ortadoğu'da ihracat konusunda çalışan Murat Ülker, ABD ve Avrupa'da da bisküvi, çikolata ve gıda sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 60 kadar fabrika ve tesiste üç yıl boyunca incelemelerde bulundu. Çeşitli IESC projelerinde görev alan Murat Ülker, dikey entegrasyon ilkesine bağlı olarak birçok yeni yatırımı gerçekleştirdi. Murat Ülker, İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür, İcra Komitesi Üyeliği ve Grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptıktan sonra 2000 yılında Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Evli ve üç çocuk babası olan Murat Ülker, İngilizce ve Almanca biliyor; yelken sporunun yanı sıra ailesiyle seyahat etmekten hoşlanıyor.
 • Ali Ülker   /   Yönetim Kurulu Başkan Vekili
 • Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümlerinde eğitim alan Ali Ülker; IMD, Harvard ve Wharton'da çeşitli eğitim programlarına katıldı. Ülker, De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması'nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi'nde (1997) görev aldı. İş yaşamına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı'nda stajyer olarak başlayan Ali Ülker, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda Pazarlama A.Ş'de stajyer, Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü, Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü olarak görev yaptı. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.'nin Genel Müdürü, 2000 yılında Pazarlama ve Zincir Mağazalardan Sorumlu Tüketici Grup Başkan Yardımcısı, 2001 yılında da Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.'nin Genel Müdürü, 2002 yılında da Gıda Grubu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ali Ülker, 2005 yılında Ülker Grubu (Bisküvi, Çikolata, Şekerleme) Başkanı olarak atandı. Evli ve üç çocuk babası olan Ülker, İngilizce ve Almanca biliyor. Ülker, balık avlamaktan, sinemaya gitmekten, kitap okumaktan, basketbol ve bilardo oynamaktan hoşlanıyor.
 • Hüseyin Avni Metinkale   /   Yönetim Kurulu Üyesi
 • Hüseyin Avni Metinkale 1963 yılında doğmuş, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Hüseyin Avni Metinkale, Gözde Girişim Semayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yatırım Komitesi aktif üyesi ve aynı zamanda Yıldız Holding Genel Müdürü’dür. Kariyerine Proje Uzmanı olarak 1986 yılında Albaraka Türk Bankası’nda başlamıştır. Pripack A.Ş. Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği’ne kadar bu görevini sürdürmüştür. Yıldız Holding-Pripack A.Ş. Ortaklığının ardından pek çok yönetim pozisyonlarında görev yapmış, ardından Ambalaj Grup Başkan Yardımcısı görevine getirilmiştir. 2005 yılında Ambalaj Grup Başkanı olmuş ve aynı zamanda Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi görevini üstlenmiştir. Hüseyin Avni Metinkale’nin Yıldız Holding bünyesinde bulunan birçok şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.
 • Mehmet Evrenol   /   Yönetim Kurulu Üyesi
 • Talat İçöz / Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
 • Talat İçöz, 1947 yılında Bursa’da doğmuştur. İzmir Maarif Koleji’ni bitirmiş ve Lisans öğrenimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünde bitirmiştir. Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Şehir ve Bölge Planlama üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 18. Dönem İstanbul Milletvekilliği ve Avrupa Konseyi Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Meclisteki görevi süresi içerisinde Anayasa, Sanayi ve Ticaret Komisyonu üyeliklerinde bulunmuştur. Ercan Holding’de Yatırım ve Proje Müdürü olarak görev almıştır. Bu görevde iken, M.A.N. Mahle Piston, İstanbul Segman Sanayi yatırım projelerinin fizibilite çalışmalarını yönetmiştir. Burtrak firmasında fabrika genel müdür yardımcısı, Özba Petrol firmasında genel müdür, bir katılım bankasında Yönetim Kurulu Üyesi, Çarşı Menkul Kıymetler’de Kurucu ortak olarak görev yapmıştır. Halen, BİM A.Ş., Kerevitaş A.Ş. ve MTA’da Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Tüketici ve Çevre Koruma Vakfı, ASAV ve Güvenilir Gıdalar Vakfı kurucu üyesidir. Bilgi Üniversitesi’nde ders vermektedir.
 • Ahmet Murat Yalnızoğlu   /   Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
 • 1957 yılında doğan Murat Yalnızoğlu, eğitimini İstanbul Erkek Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Florida da yüksek endüstri ve sistem mühendisi olarak tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1982 yılında bilgi sistemleri ve yazılım geliştirme alanında girişimci olarak başladı. 1989 yılında Arthur Andersen ve Andersen Consulting firmalarında bilgi teknolojileri odaklı yönetim danışmanlığı alanında çalışmaya başladı. Daha sonra Coopers&Lybrand ve Arge Danışmanlık firmalarında kıdemli yönetici, kurucu ve ortak olarak Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde strateji ve organizasyonel gelişim alanlarındaki danışmanlık projelerini yönetti. 2006 yılından bu yana özellikle çok-işli büyük şirketlerde etkin kurumsal yapıların oluşturulması çalışmalarına yoğunlaştı. Yönetim kurulu çalışmalarının etkinliğinin artırılması, kurumların “baştan” doğru yapılanarak, önemli gelişimlerini sağlama alanında çok sayıda çalışma gerçekleştirdi. Yönetim danışmanlığının yanı sıra, çok sayıda şirkette yönetim kurulu üyeliği sorumluluğu üstlendi. Yönetim konusundaki deneyimlerini sivil toplum ve meslek örgütleri ile üniversitelerde, çeşitli seminer ve konferanslarda ve sosyal medyada paylaşarak “iyi” yönetimin faydalarının yayılmasına katkıda bulunmaktadır.
 • Yönetim Kurulu Komiteleri
 • Kurumsal Yönetim Komitesi
  Adı Soyadı Ünvanı Şirket ile ilişkisi Göreve Başlama Tarihi
  Ahmet Murat Yalnızoğlu Komite Üyesi-Başkan Yön. Kur. Bağımsız Üyesi 19.06.2017
  Mehmet Evrenol Komite Üyesi Yön. Kur. Üyesi 19.06.2017
  Ersin Koca Komite Üyesi Yatırımcı İlişkileri Böl.Yön. 19.06.2017
  Kurumsal Yönetim Komitesi Görev ve Çalışma Esasları
  Denetim Komitesi
  Adı Soyadı Ünvanı Şirket ile ilişkisi Göreve Başlama Tarihi
  Talat İçöz Komite Üyesi-Başkan Yön. Kur. Bağımsız Üyesi 19.06.2017
  Ahmet Murat Yalnızoğlu Komite Üyesi Yön. Kur. Bağımsız Üyesi 19.06.2017
  Denetim Komitesi Görev ve Çalışma Esasları
  Riskin Erken Saptanması Komitesi
  Adı Soyadı Ünvanı Şirket ile ilişkisi Göreve Başlama Tarihi
  Ahmet Murat Yalnızoğlu Komite Başkan Yön. Kur. Bağımsız Üyesi 19.06.2017
  Mehmet Evrenol Komite Üyesi Yön. Kur. Üyesi 19.06.2017
  Riskin Erken Saptanması Komitesi Görev ve Çalışma Esasları
www.ufukyyg.com.tr